آپارات تسمه نقاله

توضیحات آپارات تسمه نقاله

 

ماده ی چسب سرد عمل چسباندن را بدون استفاده از تجهیزات گرم کننده امکان پذیر می کند. این ماده از دو بخش اصلی افزودنی چسب وسفت کننده تشکیل شده است وهردو ماده به دلیل کوتاه بودن زمان و فاصله آمیخته شدن وچسباندن باید به صورت همزمان برای انجام مرحله چسباندن آماده شوند و محلول آماده شده باید ظرف حداکثر سه ساعت انجام گردد . بعد از اتمام کار ظرف محلول چسب سرد باید در فضای خشک و سرد نگهداری گردد .

مراحل نصب با استفاده از چسب سرد:

1- با توجه به سایز عرض نوارها ضرب در عامل 0.3 و در فرم های 16 تایی با زاویه 40 درجه . برای دستگاه های با قرقره های باریک تر زاویه کمتر پیشنهاد می گردد.

2- طول نوارها با توجه به جدول پیشنهادی و طبق استقامت پارچه ها بریده می شوند . پوشش اولیه سطح تا 30 میلیمتر از اول بریدگی به درون کنده می شود و با همین فرآیند لایه زیرین سطح نوار نیز کنده می شود و 50 میلیمتر از سطح باقی می ماند.

3 – لبه تیز که در آن پوشش بالا و پارچه هم پوشانی دارند با زاویه 45 درجه با قلم سیمی و یا مارپیچی مشخص می شود.

4 – نصب چسب سرد که با سخت کننده ترکیب شده در این مرحله به هردو سطح آماده نصب آمیخته می شود . ماده چسبناک به وجود آمده باید به طول کامل به سطح نوار نفوذ کند . در حالی که ترکیب اعمال می شود ، قلمو باید به صور ت دورانی روی سطح فشرده شده و یک دست حرکت کند تا نوارهای بریده شده به صورت یکدست روی سطح نصب شوند . در غیر این صورت حباب های هوا به وجود آمده در ماده ی چسبناک به طول کامل خشک نمی شود . تمام سطوح برای اتصال مناسب و باید به طور کامل و یکدست با چسب خشک شود. مدت زمان خشک شدن سطوح با توجه به رطوبت فضا متغییر است و به طور معمول مدت زمان 2 ساعت برای این مرحله مورد نیاز است و استفاده از هیچ گونه ابزار کمکی مانند اشعه و یا فن برای تسریع این مرحله پیشنهاد نمی گردد.

5 – جهت همزمان کردن خشک شدن هردو سطح آغشته به چسب ، پیشنهاد می گردد عمل چسب زدن به هردو سطح به طور همزمان و بطور متراکم انجام پذیرد . از آنجا که سطح پلاستیکی زودتر از سطح چسبیده شده نوار خشک می شود و به این دلیل بخشی از چسب را به این منطقه دقیقا قبل از عمل چسباندن و خشک شدن آخرین سطح به نوار به آن آغشته می کنیم .

در حین انجام این عمل مراقبت و دقت بالا نیاز است تا هردو سطح نوار را جهت رو و زیر آن و به طور همزمان و مطابق تصویر چسبانده و جفت کنیم چرا که برخلاف نحوه نصب چسب داغ تنظیم بعد از نصب غیر ممکن است . در غیر این صورت سطح چسبیده شده خراب می شود . در صورت هر گونه آسیب به سطح و جمع شدگی روی سطح می بایست ، دوباره سطح نازکی ازمواد روی آن مالیده و برای خشک شدن آن صبر کنیم .

6 – برای محکم تر شدن نصب نوارها باید از غلتک های با تمرکز مرکزی استفاده کرد و از وسط سطح به سمت بیرون و انتهای سطوح برای خروج هوای باقی مانده لای سطوح بهره گرفت .

7 – متعاقبا با استفاده از غلتک مخصوص خطوط بریدگی ومناطق لایه های خروجی نوارها فشرده و محکم می شود.

8 – در صورت باقی ماندن مازاد از نوار پلاستیکی با استفاده از چاقو و یا تیغ آن را جدا می کنیم در صورتی که منفذ و روزنه ای ایجاد شد با استفاده از تکه ای از نوار آغشته به چسب سرد آن را پر می کنیم . در صورت استفاده از وسیله ای سنگین در مرحله چسباندن نتیجه ی مطلوب تری تا زمان اتمام خدمات عاید خواهد شد و قدرت چسبندگی نیز افزایش می یابد . نوارها باید حداقل ظرف مدت 2 ساعت نصب شوند و برای تکمیل مرحله چسبیدن آن باید حدود 4 الی 6 ساعت صبرکرد تا نتیجه مطلوب مورد نظر حاصل شود.

    صفحه اصلیمحصولاتارتباط با ما