رابرلاینینگ (پوشش های لاستیکی )

رابرلاینینگ (پوشش های لاستیکی )

توضیحات رابرلاینینگ ( پوشش های لاستیکی )

پوشاندن سطوح توسط آسترهای لاستیکی به منظور محافظت از آن در مقابل سایش و خوردگی مواد شیمیایی

انواع پایه های پلیمری قابی اجرا توسط شرکت زرین بسپار ایرانیان :

– EPDM
– NBR
– SBR
– NR
– IIR
– ابونیت
– CR
انواع رابرلاینینگ

الف – انواع رابرلاینینگ ( سختی ) :
پوشش های لاستیکی از لحاظ سختی به دو نوع نرم و سخت تقسیم می گردند ( سافت رابر و هارد رابر : انگلیسی ) به لاستیک هایی که سختی آنها در محدوده ( شورA ) قرار می گیرد لاستیک نرم و آنهایی که سختی آنها در محدوده ( شور D ) قرار می گیرد لاستیک سخت گفته می شود. لازم به توضیح است که گاها لاستیک هایی با سختی در محدوده بین این دو دسته نیز تولید می گردد که اصطلاحا آنها را نیمه سخت ( سمی هارد رابر ) می نامند.

ب – انواع رابرلاینینگ ( اجرا ) :
عملیات پوشش کاری به لحاظ نوع اجرای کار در کارخانه و یا در سایت مشتری به دو صورت زیر انجام می پذیرد :

روش گرم : در این روش لاستیک به صورت خام نصب می گردد و بعد از نصب توسط اتوکلاو تحت دما و فشار بالا ولکانیزه ( فرآیند پخت لاستیک ) می گردد که این فرآیند با استفاده از بخار ، آب داغ و یا هوای داغ نیز قابل انجام می باشد . همچنین در مواردی از پوشش های لاستیکی که در دما و فشار محیط قابلیت ولکانیزه شدن را در مدت زمان طولانی تر دارا می باشند ( پوشش های خودپخت ) استفاده می گردد.

روش سرد : این نوع از پوشش ها قبلا در محل کارخانه سازنده لاستیک ولکانیزه شده اند که بلافاصله بعد از نصب در محل مورد نظر می توانند مورد بهره برداری قرار گیرند . علی رغم این که اجرای این روش ساده تر از روش گرم می باشد ولی در مقایسه نتیجه نهایی پوشش هایی که به روی گرم اجرا می گردند از کیفیت مطلوب تری برخوردار می باشند از این جهت شکل پذیری و انعطاف لاستیک خام در زمان اجرا بسیار مطلوب تر از لاستیک ولکانیزه شده می باشد هنچنین در محل هایی که پوشش لاستیکی روی هم می افتد یا اصطلاحا اورلپ ها ، پوشش های گرم از استحکام و مقاومت شیمیایی بالاتری برخوردار می باشند.

شرکت زرین بسپار ایرانیان با بیش یک دهه در زمینه طراحی و تولید انواع محصولات و کامپاندهای لاستیکی مفتخر است تامین کننده بخش عمده ای از نیاز کشور در زمینه عملیات رابر لاینینگ با پایه های پلیمری مختلف توسط کادر متخصص این شرکت مورد استفاده در صنایع سرب و روی و طلا ، پتروشیمی و پالایشگاه ها ، صنایع شیمیایی والکترو شیمیایی ، نیرو گاه ها ، تاسیسات هسته ای ، صنایع متالوژی ، فولاد و آهن ، شرکت ها ی آب و فاضلاب و شرکت های کشتیرانی باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    صفحه اصلیمحصولاتارتباط با ما